Vzdálená plocha (Remote Desktop) ve Windows XP, Vista a 7

by Zdeněk Večeřa 3 Comments

Pro vzdálenou práci s počítačem můžete využít tzv. vzdálenou plochuRemote Desktop, která je součástí instalace Windows. Odpadá nutnost dodatečně instalovat aplikace VNC či Remote Administrators.

Jak spustit vzdálenou plochu?

Nejprve je třeba povolit přístup k počítači přes vzdálenou plochu, přidělit práva a udělit výjimku ve firewallu. Vše se dočtete na oficiálních stránkách Microsoftu.

V počítači (ze kterého se chcete ke vzdálenému počítači připojit) stačí zadat: Start -> Spustit a poté napsat mstsc a potvrdit.

Comments ( 3 )

  1. JMM
    Jen je nevýhoda, že nejde kolikrát kopírovat ze vzdálené plochy do vzdálené plochy přes clipboard texty. Aspoň s Win XP a Win Vista je s tím občas potíž.
  2. JardaB
    kopírování možné je, ale nelze požít klávesovou zkratku Ctrl-C, Ctrl-V. Musí se použí obdobná volba v lokálním menu (pravé tlačítko myši)
  3. Tomáš Adl
    Ještě bych dodal, že na servery se většinou mohou dostat jen dva lidé zároveň a pokud se opravdu potřebujeme na server dostat přes vzdálenou plochu, dá se použít příkaz: mstsc /admin

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..