Jak se zbavit zamrzání externí myši při používání grafického editoru Affinity Photo 2?

Možná jste také zpozorovali náhodné (ale velmi časté) zamrzání myši v době, kdy máte spuštěný grafický editor Affinity Photo 2.4.2. Externí myš může zamrzat při práci v editoru, ale i mimo něj. Kurzor se přestane hýbat na několik vteřin v rámci celých Windows. Pokud ale ve stejnou chvíli vyzkoušíte touchpad na notebooku, tak kurzor myši bez problému funguje.

Mně se problém objevil na konfiguraci Windows 10 Pro 22H2, Notebook DELL, dokovací stanice DELL WD22TB4 180W ThunderBolt a externí myš Logitech MX Vertical, která je připojená přes bluetooth.

Nejprve se ujistěte, že máte nainstalované všechny aktualizace k Windows a aktuální ovladače ke všem zařízení, které používáte – ke grafické kartě (ke všem, pokud jich máte více), k bluetooth, Wi-Fi atd.

Vypněte hardwarovou akceleraci

V aplikaci Affinity Photo 2 otevřete v menu „Edit“ -> „Settings“, v levé nabídce vyberte „Performance“ a u položky „Hadrware Acceleration“ zrušte zatržení položky „Enable OpenCL compute acceleration“, tak jak je vidět na obrázku.

Poté aplikaci Affinity Photo restartuje.

Problém se zamrzáním externí myši by to mělo vyřešit.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..