Git: Jak zakázat sledování změn v adresářích .idea a .bin? A co když soubor .gitignore zákaz sledování ignoruje? Odstraňte adresáře z indexu gitu

by Zdeněk Večeřa 0 Comments

Git je užitečný pomocník pro jakýkoliv vývoj aplikací, protože máte jednoduchou možnost, jak se kdykoliv vrátit v čase do stavu, který vás právě zajímá. Vývojářské nástroje (IDE) často v adresáři projektu vytvářejí svoje soubory, které ale není třeba sledovat (verzovat). Je proto vhodné takové adresáře/soubory vyjmout ze sledování.

Stačí do souboru .gitignore napsat (relativní) cestu k adresáři nebo souboru, který nechcete sledovat. Ne vždy to ale napoprvé funguje.

V kořenovém adresáři projektu vytvořte soubor .gitignore například s tímto obsahem:

.idea/**
.bin/**

Nepomohlo? Zkuste git rm -r –cached ADRESÁŘ

Pokud se vám obsah z uvedených adresářů chce stále uložit do repozitáře Gitu, je třeba provést tento příkaz v příkazovém řádku Gitu pro každý adresář:

git rm -r --cached .idea

Je to nutné, protože pokud již máte ve svém git indexu libovolné adresáře, které již nechcete sledovat, musíte je explicitně odstranit. Git nepřestane sledovat cesty, které jsou již sledovány, jen proto, že nyní odpovídají novému vzoru v souboru .gitignore. Spusťte odstranění adresáře (rm) pouze z indexu (–cached) rekurzivně (-r). Nesmaže to žádné soubory z vašeho projektu, takže se nemusíte bát.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..