Nefunkční apostrof a uvozovky ve Windows 7

by Zdeněk Večeřa 15 Comments

Po nainstalování českých Windows 7 máte ve výchozím nastavení dostupné české a anglické rozložení klávesnice. Při programování se standardně přepínám do anglického rozložení, především kvůli pohodlnějšímu psaní speciálních znaků – ať už uvozovky, apostrofy a další.

Od Windows 7 se ale psaní uvozovek na anglickém rozložení chová „divně“. Stisknete klávesu pro napsání uvozovky, ale nezobrazí se. Nebo napíšete apostrof, a také se hned nezobrazí. Zobrazí se až po stisknutí další klávesy.

Není to chyba, ale vlastnost daného rozložení klávesnice. Pro anglické rozložení je ve Windows 7 použita mezinárodní verze, která tento problém způsobuje.

Náprava je naštěstí snadná. Jděte do ovládacích panelů a najděte si „Změnit klávesnice nebo jiné metody zadávání“. Na otevřeném okně se přepněte na třetí záložku „Klávesnice a jazyky“ a klepněte na „Změnit klávesnice“. Asi v polovině okna je tlačítko „Přidat“, klepněte na něj. Z nabídky si vyberte „Angličtina (Spojené státy)“ -> „Klávesnice“ a zatrhněte „Anglické (Spojené státy)“. Zrušte „Spojené státy (mezinárodní)“. Vše uložte a pozavírejte.

Po přepnutí rozložení klávesnice by se již mělo psaní apostrofů a uvozovek chovat stejně jako dříve.

Comments ( 15 )

 1. Ondřej Veřtát
  To divné vypisování znaků mě vytáčelo dlouho, ale řešení jsem nehledal. Na tento článek jsem narazil náhodou, díky za něj!
 2. Filias
  Osobně mám jazyk Čeština, u něj klávesnice České (QWERTY) a České (Programátorské) - to se chová v podstatě jako anglická klávesnice. S rozdílem že, přes alt můžete psát české znaky.
 3. Randyz1986
  Diky moc! Presne jak pise kolega v diskuz, vrtalo mi to hlavou uz delsi dobu, reseni jsem nehledal, ale nahodou jsem narazil na tvuj clanecek, tak me to dost potesilo :-)
 4. Klarita
  Tisicery diky!! Me to silene iritovalo protoze pisu 90% casu anglicky s US klavesnici a ty nefunkcni uvozovky me dohaneli k silenstvi. Reseni jsem hledala a nasla zde. Problem vyresen, super.
 5. Petr
  Díky moc!!!!
 6. Martin
  Díky!
 7. polštinapřeklad
  Jo to by šlo.
 8. trestná smradlavice
  Ke setupu klávesnic se dá dostat i přes pravý klik na liště a výběr "Nastavení..." z kontextového menu. Jinak ale mockrát díky. Pěkná záludnost. Btw. někde (např. v textových polích v prohlížeči) se mi uvozovky nezdvojovaly, v jiných textových polích ano.
 9. spawnxp
  Ses borec! Diky
 10. taxik
  Díky za návod.
 11. Blažej
  Super. Vďaka, pomohlo!
 12. Lukáš Bauer
  Už mě to dlouho štvalo, a tohle pomohlo. Díky!
 13. Filip
  Taky díky, konečně klid :)
 14. Olda
  Díky! Ale bože, kolik takových drobných hovadin budu muset při přechodu z vyladěných XP na Win7 vyřešit!?!
 15. Jerry
  Diky za radu!

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..