Windows 8 a 10: Jak nastavit automatické zapínání klávesy Num Lock po startu Windows?

Pokud chcete automaticky zapínat klávesu Num Lock po startu Windows 8 a Windows 10, jděte do Registru (klávesa WIN+R, napište “regedit” a dejte ENTER) a v HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Keyboard upravte InitialKeyboardIndicators na hodnotu 2, nebo si stáhněte (pravým tlačítkem Uložit jako…) tento .reg soubor a potvrďte změnu (hodnotu nastaví automaticky):

Ke stažení: InitialKeyboardIndicators.reg

Hodnota InitialKeyboardIndicators může nabývat následujících hodnot:

Number Description
0 All indicators off (Default setting)
1 Caps Lock on
2 Num Lock on
3 Caps Lock and Num Lock on
4 Scroll Lock on
5 Caps Lock and Scroll Lock on
6 Num Lock and Scroll Lock on
7 Caps Lock, Num Lock, and Scroll Lock on

Poté jděte do Start -> třeba přes vyhledávání najděte Ovládací panely, tam přejděte do Hardware a Zvuk -> Možnosti napájení -> vlevo Nastavení tlačítek napájení a nahoře klikněte na Změnit nastavení, které není k dispozici vedle ikony štítuV dolní části poté vypněte položku Zapnout rychlé spuštění (doporučeno).

2015-09-25_085434
13 Responses to “Windows 8 a 10: Jak nastavit automatické zapínání klávesy Num Lock po startu Windows?”

 • Honza Says:

  Zdravím. Super nápověda, pomohlo mi to… nicméně funguje na 50%. Při restartu se NumLock již nevypíná (i to je pokrok :D :)), avšak když ho vypnu a po nějaké chvíli zapnu, znovu musím NumLock ručně odmáčknout. Je to volovinka, ale nemáte nápad, jak vyřešit ještě tento problém?

 • Iveta Says:

  Mám přesně ten samý problém jako Honza, plus to, že moje “InitialKeyboardIndicators” nabývá hodnoty “2147483648” a ne pouze 0-7, jak je zde uvedeno. Což jsem tedy smazala a nahradila 2, ale úplně stejně, jak píše Honza, funguje to pouze při restrtu – když počítač přejde např. z režimu spánku, nebo se zapne, tak to NumLock opět nechá vypnutý. Díky za reakci, Iveta

 • Miroslav Says:

  Mám přesně ten samý problém jako Honza, plus to, že moje “InitialKeyboardIndicators” nabývá hodnoty “2147483648” a ne pouze 0-7, jak je zde uvedeno. Což jsem tedy smazala a nahradila 2, ale úplně stejně, jak píše Honza, funguje to pouze při restrtu – když počítač přejde např. z režimu spánku, nebo se zapne, tak to NumLock opět nechá vypnutý. Díky za reakci, Mirek

 • Michal Says:

  Ve Windows je zároveň potřeba deaktivovat rychlé spouštění, aby výše uvedený návod fungoval.

 • Roman Says:

  Tí čo tam máte hodnotu 2147483648, tak k nej len pripočítajte 2, čiže uložte hodnotu 2147483650.

 • Ľubomír Says:

  Z akého dôvodu treba vypnúť: ,,rýchle spustenie” v ponuke štart? Zatiaľ mi to funguje aj bez toho. Ďakujem.

 • Callisto Says:

  Pro lidi, kterým to nefunguje po zapnutí doporučím dočíst článek do konce a vypnut rychlé spuštení systému, pak je vše OK!

 • Jirka Says:

  dobrý den, mám NB asus, win 10, provedl jsem změnu hodnoty v registrech, poté i v ovládacích panelech (rychlé spuštění systému), v biosu bohužel nabídku na změnu NumLock nemám. Jak po restartu, tak po vypnutí je klávesa NumLock pořád vypnutá.
  Nějaký nápad co by ještě šlo?

 • roteri Says:

  Dobrý den, postupoval jsem přesně dle návodu, který je “blbuvzdorný” a vše funguje jak má. Asi to chce fakt číst až do konce. Díky Zdeňku za radu která fugnuje.

 • JIVA Says:

  U mě to zabralo. Ale na konci musí být 50. A má to jednu vyjimku. Shutdown, restart a sleep je OK. Pokud ale počitač hybernuje NumLock se nezapne.

 • JIVA Says:

  Nikde jsem se zatím nedočetl jak a kde parametrizovat podsvícení klávesnice. Protože je teď InitialK…. desetimístný a podsvícení je snad vlastností klávesnice uvažuji zda i toto není definováno ve stejném registru. Kdo něco ví … !

 • Josef Says:

  Tak ani jedno výše uvedené nefunguje. Šlo to na WIN7, včera jsem upgradoval na WIN10, hodnoty zůstaly nastaveny jak je uvedeno v návodu a přesto musím pokaždé zapínat NumLock !!
  Pro upřesnění mám NTB Lenovo E550 napojené na OneLink ProDock a k tomu bezdrátovou klávesnici Logitech.

 • Bart Says:

  Místo uvedeného “InitialKeyboardIndicators” jsem změnil”KeyboardDelay” z 1 na 2 ve W8.1 a zatím NumLock po vypnutí i po restartu je zapnutý. Vyzkoušejte taky.

Leave a Reply