Nefunkční apostrof a uvozovky ve Windows 7

Po nainstalování českých Windows 7 máte ve výchozím nastavení dostupné české a anglické rozložení klávesnice. Při programování se standardně přepínám do anglického rozložení, především kvůli pohodlnějšímu psaní speciálních znaků – ať už uvozovky, apostrofy a další.

Od Windows 7 se ale psaní uvozovek na anglickém rozložení chová „divně“. Stisknete klávesu pro napsání uvozovky, ale nezobrazí se. Nebo napíšete apostrof, a také se hned nezobrazí. Zobrazí se až po stisknutí další klávesy.

Není to chyba, ale vlastnost daného rozložení klávesnice. Pro anglické rozložení je ve Windows 7 použita mezinárodní verze, která tento problém způsobuje.

Náprava je naštěstí snadná. Jděte do ovládacích panelů a najděte si „Změnit klávesnice nebo jiné metody zadávání“. Na otevřeném okně se přepněte na třetí záložku „Klávesnice a jazyky“ a klepněte na „Změnit klávesnice“. Asi v polovině okna je tlačítko „Přidat“, klepněte na něj. Z nabídky si vyberte „Angličtina (Spojené státy)“ -> „Klávesnice“ a zatrhněte „Anglické (Spojené státy)“. Zrušte „Spojené státy (mezinárodní)“. Vše uložte a pozavírejte.

Po přepnutí rozložení klávesnice by se již mělo psaní apostrofů a uvozovek chovat stejně jako dříve.
15 Responses to “Nefunkční apostrof a uvozovky ve Windows 7”

Leave a Reply