Instalace Windows 10 na pevný disk M.2 NVMe SSD: „Nepovedlo se najít žádné jednotky. Ovladač úložiště načtete kliknutím na Načíst ovladač.“

Při instalaci Windows 7, 8.1 a 10 se může stát, že je nebudete mít kam nainstalovat, protože instalátor nenalezne žádný pevný disk. Zvláště, pokud používáte některý z nových disků M.2 NVMe SSD – například Samsung SM961, Samsung SM951 aj. Instalace Windows vám pak při výběru disku stroze napíše: „Nepovedlo se najít žádné jednotky. Ovladač úložiště načtete kliknutím na Načíst ovladač“.

Řešení je naštěstí jednoduché. Stáhněte si ovladače „Intel Rapid Storage Technology“. Získáte je buď od výrobce svého počítače (lepší varianta) nebo přímo ze stránek Intelu.

Jestli Windows instalujete z USB flashdisku (vytvořte si rychle a jednoduše instalační USB flashdisk Windows přímo od Microsoftu), vytvořte na něm složku a rozbalte do ní obsah staženého souboru ovladače Intel Rapid Storage Technology.

Při instalaci Windows pak stačí kliknout na tlačítko „Vybrat ovladač“, nasměrovat do konkrétní složky a chvíli počkat. Instalátor neumí prohledávat podsložky, takže musíte ukázat na konkrétní složku s ovladačem (soubor *.inf). Může trvat i pár desítek sekund, než se vám disky načtou.
Leave a Reply